NBA

Μπακς- Μάτζικ 99-77: (3η περ.) Τριαντάρα ο Γιάννης (Vid)

Ένα δωδεκάλεπτο απέμεινε στους Μπακς προκειμένου να γράψουν κι επίσημα το 2-1 επί του Ορλάντο. Προηγούνται με πολύ μεγάλη άνεση στο σκορ

Μπακς
Συντάκτης: Νίκος Μπουρλάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ένα δωδεκάλεπτο απέμεινε στους Μπακς προκειμένου να γράψουν κι επίσημα το 2-1 επί του Ορλάντο. Δεν πρόκειται να… γυρίσει με τίποτα αυτός ο αγώνας.

Οι Μιλγουόκι Μπακς προηγούνται με 99-77 στο τέλος της 3ης περιόδου. Ουσιαστικά ετοιμάζονται για τον αγώνα της Δευτέρας (24/8) όπου θα θελήσουν να κάνουν ένα ακόμα βήμα προς την ημιτελική φάση της ανατολικής περιφέρειας.

Με το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο στο 31-23 και στο ημίχρονο στο 70-43, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η παρέα του δεν είχαν τίποτα περισσότερο από… συντήρηση να κάνουν. Ο αγώνας είχε κριθεί, άλλωστε από πολύ νωρίς.

O Αντετοκούνμπο εξακολούθησε να είναι παραγωγικός . Ο Γιάννης έχει 31 πόντους με 9/9 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 7/10 βολές ενώ ακόμα έχει 8 ριμπάουντ- 5 ασίστ- 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο στο τέλος της 3ης περιόδου.

Μπορείτε εδώ να παρακολουθήσετε LIVE τα στατιστικά του αγώνα και την εξέλιξη του σκορ

Παρακολουθήστε μερικές ωραίες εικόνες αλλά και βίντεο από την 3η περίοδο μέσα από τα social media των ομάδων