NBA

Λέικερς: Νίκη στην παράταση με κορυφαίο ΛεΜπρόν (vid)

Ακόμα μία στην παράταση για τους Λέικερς, που φαίνεται ότι γίνεται συνήθεια για τον ΛεΜπρόν και την παρέα του.

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Σπουδαία νίκη πήραν οι Λος Άντζελες Λέικερς απέναντι στους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, με 114-113, ακόμα μία φορά στην παράταση.

Οι «Λιμνάνθρωποι» δεν άρχισαν ιδανικό το παιχνίδι, ενώ βρέθηκαν πίσω ακόμα και με 20 πόντους, ωστόσο επέστρεψαν.

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς, ήταν κορυφαίος για τους νικητές με 25 πόντους, ενώ αυτός ήταν που με δικό του σουτ, έστειλε το ματς στην παράσταση.

Άξιοι συμπαραστάτες ήταν ο Μόντρεζλ Χάρελ με 20 πόντους και ο Ντένις Σρούντερ με 19 πόντους.

Για τους Θάντερ, που στην παράταση δεν εκδήλωσαν καν επίθεση με το σκορ στο 114-113 κάνοντας λάθος, ο Αλ Χόρφορντ είχε 25 πόντους και ο Κέντρικ Γουίλιαμς 24 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-37, 57-67, 80-84, 105-105, 114-113