NBA

Μεγάλη ανατροπή και νίκη για τους Θάντερ κόντρα στους Ρόκετς (vid)

Τεράστια ανατροπή για τους Θάντερ που βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση

Ένα απίστευτο παιχνίδι έγινε ανάμεσα στους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ και στους Χιούστον Ρόκετς, με τους πρώτους να παίρνουν τελικώς τη νίκη με 117-112.

Οι Ρόκετς ξεκίνησαν ιδανικά, παίρνοντας ένα μεγάλο προβάδισμα μετά τις δύο πρώτες περιόδους, ωστόσο η ομάδα της Οκλαχόμα δεν τα παράτησε.

Κάνοντας μία διαστημική τρίτη περίοδο και με τον Πολ Τζορτζ να κάνει εξαιρετικό αγώνα, με 45 πόντους και 11 ριμπάουντ σε 41 λεπτά συμμετοχής, πήραν τελικώς το θετικό αποτέλεσμα.

Αδιανόητος για ακόμα ένα παιχνίδι ήταν και ο Ράσελ Γουέστμπρουκ, που έκανε για ένατο σερί αγώνα τριπλ-νταμπλ με 21 πόντους, 11 ασίστ και 12 ριμπάουντ.

Από την άλλη πλευρά για τις «ρουκέτες», ο Χάρντεν ήταν ο κορυφαίος έχοντας 42 πόντους, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχος.

Καλός ήταν και ο Κρις Πολ με τον Κένεθ Φαρίντ, πετυχαίνοντας 18 και 17 πόντους αντίστοιχα, αλλά δεν κατάφεραν να δώσουν τη νίκη στην ομάδα τους.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μεγάλη ανατροπή και νίκη για τους Θάντερ κόντρα στους Ρόκετς (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.