NBA

Mπακς – Κινγκς 131-123: Όσο είχε Γιάννη, όλα… καλά (vids)

Οι Μιλγουόκι Μπακς έκαναν το 2/2 στα φιλικά απέναντι στους Σακραμέντο Κινγκς, με σκορ 131-123, ενώ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 15 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο. Τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα φιλικά πήραν οι Μιλγουόκι Μπακς που επικράτησαν 131-123 των Σακραμέντο Κινγκς με τις δυο ομάδες να ετοιμάζονται για την έναρξη και πάλι της...

Συντάκτης: Ιωσήφ Σηφάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Οι Μιλγουόκι Μπακς έκαναν το 2/2 στα φιλικά απέναντι στους Σακραμέντο Κινγκς, με σκορ 131-123, ενώ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 15 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο.

Τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα φιλικά πήραν οι Μιλγουόκι Μπακς που επικράτησαν 131-123 των Σακραμέντο Κινγκς με τις δυο ομάδες να ετοιμάζονται για την έναρξη και πάλι της δράσης στα επίσημα ματς της διοργάνωσης.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 15:47 έχοντας 15 πόντους, εννιά ριμπάουντ και έξι ασίστ. Από την πλευρά του ο αδερφός του Θανάσης μετά τον τραυματισμό του δεν αγωνίστηκε.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ουίλιαμς: Έφυγε από το Ορλάντο για προσωπικούς λόγους και βρέθηκε σε… strip club! (pic)

Από ‘κει και πέρα, ο Κάιλ Κόρβερ με 22 πόντους και 5/8 τρίποντα ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, έχοντας συμπαραστάτη τον Μπρουκ Λόπεζ με 21 πόντους.

Από τους Κινγκς ξεχώρισε ο Μπάντι Χιλντ με 19 πόντους, ενώ ο Κεντ Μπέιζμορ μέτρησε 18 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 38-33, 80-60, 109-92, 131-123