NBA

NBA: Εύκολα οι Γουόριορς – Όλα τα αποτελέσματα (vids)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς δεν δυσκολεύτηκαν στο Λος Άντζελες κόντρα στους Λέικερς, παίρνοντας τη νίκη με 108-90. Οι «πολεμιστές» έδειξαν από νωρίς ποιος είναι το… αφεντικό στην αναμέτρηση, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται στο 12-39! Οι Λέικερς προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση, με το ημίχρονο τελικά να κλείνει στο 42-60. Στη συνέχεια, οι πρωταθλητές τελείωσαν...

LOS ANGELES, CALIFORNIA - APRIL 04: Klay Thompson #11 of the Golden State Warriors shoots the ball against Alex Caruso #4 of the Los Angeles Lakers during the first half at Staples Center on April 04, 2019 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Yong Teck Lim/Getty Images)
Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς δεν δυσκολεύτηκαν στο Λος Άντζελες κόντρα στους Λέικερς, παίρνοντας τη νίκη με 108-90.

Οι «πολεμιστές» έδειξαν από νωρίς ποιος είναι το… αφεντικό στην αναμέτρηση, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται στο 12-39! Οι Λέικερς προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση, με το ημίχρονο τελικά να κλείνει στο 42-60. Στη συνέχεια, οι πρωταθλητές τελείωσαν την υπόθεση-νίκη, ολοκληρώνοντας το τρίτο δωδεκάλεπτο στο +28 (66-94). Τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού είχαν τυπικό χαρακτήρα, με τους γηπεδούχους να  «ροκανίζουν» τη διαφορά για το τελικό 90-108.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο ΝτεΜάρκους Κάζινς, που πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ, ενώ ακολούθησε ο Κουκ με 18 πόντους. Στον αντίποδα, για τους Λέικερς ξεχώρισε ο Γουίλιαμς, που είχε 17 πόντους και ο Βάγκνερ με 13 πόντους.