NBA

Οι Πέισερς πήραν το… θρίλερ κόντρα στους Μπουλς – Όλα τα αποτελέσματα του NBA (vids)

Καταπληκτικός αγώνας με νικητές τους Πέισερς

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ένα αδιανόητο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στους Ιντιάνα Πέισερς και τους Σικάγο Μπουλς, με τους πρώτους θα καταφέρουν να πάρουν τη νίκη με 119-116 στην παράταση.

Οι Μπουλς ξεκίνησαν δυνατά δείχνοντας ότι θέλουν να πάρουν τον αγώνα κερδίζοντας την πρώτη περίοδο, ωστόσο η δεύτερη, η τρίτη και η τέταρτη ανήκαν στην ομάδα της Ιντιάνα  που ήταν εξαιρετική.

Στην παράταση μάλιστα όντας πιο ψύχραιμη και με τον Ολαντίπο να πετυχαίνει ένα φανταστικό τρίποντο, πήρε τη νίκη, αφού το τρίποντο του ΛαΒίν δέκατα του δευτερολέπτου πριν το τέλος ήταν εκπρόθεσμο και δεν μέτρησε.

Για την ομάδα των νικητών ο Ολαντίπο που αγωνίστηκε 37 λεπτά, κατάφερε να πετύχει 36 πόντους με 5 ριμπάουντ, ενώ ο Σαμπόνις έδωσε πολύτιμες βοήθειες σε άμυνα και επίθεση έχοντας 20 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τη μεριά των ηττημένων Μπουλς ο Λαβίν δεν ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής έχοντας 31 πόντους, με τον Μάρκανεν να ακολουθεί σε 41 λεπτά με 27 πόντους και 9 ριμπάουντ. Εξαιρετικός ήταν και ο Κρις Νταν που έκανε νταμπλ-νταμπλ έχοντας 16 πόντους και 17(!) τελικές πάσες.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης:

Όλα τα αποτελέσματα του NBA

Γιούτα Τζαζ – Κλίβελαντ Καβαλίερς: 117-91 (Μίτσελ 18π. – Μπουρκς 17π.)

Μπρούκλιν Νετς – Μέμφις Γκρίζλις: 109-100 (Ράσελ 23π. – Κόνλεϊ 31π.)

Ντάλας Μάβερικς – Μπόστον Σέλτικς: 93-114 (Μπάρνς 20π. – Μπράουν 21π.)

Ορλάντο Μάτζικ – Μινεσότα Τίμπεργουλβς: 103-120 (Βούτσεβιτς 22π. – Τάουνς 29π.)

Ουάσινγκτον Γουίζαρντς – Μαϊάμι Χιτ: 109-115 (Μπίελ 33π. – Γουάτσαϊντ 21π.)

Ιντιάνα Πέισερς – Σικάγο Μπουλς: 119-116 (Ολαντίπο 36π. – ΛαΒίν 31π.)

Ατλάντα Χοκς – Μιλγουόκι Μπακς: 112-144 (Μπέρμπι 19π. – Μίντλετον 19π.)

Λος Άντζελες Κλίπερς – Φοίνιξ Σανς: 121-111 (Γκαλινάρι 21π. – Μπούκερ 23π.)

Νιου Υορκ Νικς – Λος Άντζελες Λέικερς: 119-112 (Χάρνταγουεϊ 22π. – Ίνγκραμ 21π.)

Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ – Πόρτλαντ Μπλέιζερς: 119-112 (Τζορτζ 37π. – Λίλαρντ 23π.)