NBA

Πήραν το… θρίλερ με τους Σανς οι Λέικερς (vid)

Οι Λέικερς έκαναν τη διαφορά, γύρισαν ένα παιχνίδι που ήταν εναντίον τους και πήραν σπουδαία νίκη στην preseason του NBA, κόντρα στους Φοίνιξ Σανς!

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Με τον Άντονι Ντέιβις να κάνει καταπληκτικό παιχνίδι, οι… γεμάτοι Λος Άντζελες Λέικερς κατάφεραν να πάρουν μεγάλη νίκη με 114-113 στη φετινή preason του NBA.

Ο σέντερ των πρωταθλητών κόσμου, ήταν καταιγιστικός με 35 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 τελικές πάσες, σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Από κει και πέρα, ακολούθησε ο ΛεΜπρόν Τζέιμς που αγωνίστηκε για 25 λεπτά, παίζοντας όσο χρειαζόταν και σημειώνοντας 20 πόντους και μαζεύοντας 8 ριμπάουντ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: NBA: Ήττα για Μπακς χωρίς Αντετοκούνμπο, δείχνουν τα… δόντια τους οι Νετς (vids)

Οι Λέικερς ήταν πίσω στο σκορ για το μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, ωστόσο όταν χρειάστηκε, σοβαρεύτηκαν και στο τέλος πήραν τη σπουδαία αυτή νίκη.

Για τους ηττημένους Φοίνιξ Σανς, αυτός που κατάφερε να ξεχωρίσει και δείχνει για ακόμα μία χρονιά ότι θα είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής, ήταν ο Ντέβιν Μπούκερ.

Ο νεαρός, ήταν φανταστικός έχοντας 27 πόντους, ενώ από 12 πόντους πέτυχαν οι Κάρτερ, Έιτον και Κράουντερ.