ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ BC

Πεδουλάκης: «Δεν πήραμε σωστές αποφάσεις»

Ο Παναθηναϊκός ήταν κακός στην Γαλλία και έχασε μέσα από τα χέρια του τη νίκη.  Ο Αργύρης Πεδουλάκης στην συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα ότι το μεγάλο πρόβλημα του “πρασίνων” ήταν τα ριμπάουντ. Ο προπονητής του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ, Αργύρης Πεδουλάκης, δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Βιλερμπάν: «Θεωρώ...

Ο Παναθηναϊκός ήταν κακός στην Γαλλία και έχασε μέσα από τα χέρια του τη νίκη.  Ο Αργύρης Πεδουλάκης στην συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα ότι το μεγάλο πρόβλημα του “πρασίνων” ήταν τα ριμπάουντ.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ, Αργύρης Πεδουλάκης, δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Βιλερμπάν: «Θεωρώ πως για 30 λεπτά ήμασταν αρκετά καλοί για τη συγκεκριμένη περίοδο της σεζόν. Νομίζω ότι το μεγάλο μας θέμα ήταν τα ριμπάουντ και οι χαμένες βολές. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Βιλερμπάν έπαιξε με τέσσερα γκαρντ και εμείς δεν πήραμε σωστές αμυντικές αποφάσεις»

Σε ερώτηση σχετικά με το κακό πρόσωπο της ομάδας στο τέταρτο δεκάλεπτο απάντησε πως: «Η Βιλερμπάν έπαιξε πολύ δυνατά στην άμυνα, στα όρια του φάουλ. Εμείς δεν είχαμε καλή κυκλοφορία της μπάλας και δεν πήραμε σωστές αποφάσεις στην άμυνα».

View this post on Instagram

Final Score: @asvel_basket 🆚 #paobc 79-78 #panathinaikos #paobc #euroleague #WeTheGreens #WeAreAthens