ΠΑΟΚ: Τεστ κορονοϊό και αναχώρηση με απουσίες για Αθήνα
Ο ΠΑΟΚ αναχώρησε για την Αθήνα και για τα τρία φιλικά που θα δώσει, πρώτα όμως οι παίκτες υποβλήθηκαν σε νέο τεστ κορονοϊού. Ο ΠΑΟΚ αναφέρει στην ανακοίνωσή του: «Η μέρα ξεκίνησε από πολύ νωρίς για τον ΠΑΟΚ, καθώς πριν από την έναρξη της πρωινής προπόνησης, οι παίκτες και τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας υποβλήθηκαν...![ΠΑΟΚ: Τεστ κορονοϊό και αναχώρηση με απουσίες για Αθήνα](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2020/09/PAOK-12.jpg)
Ο ΠΑΟΚ αναχώρησε για την Αθήνα και για τα τρία φιλικά που θα δώσει, πρώτα όμως οι παίκτες υποβλήθηκαν σε νέο τεστ κορονοϊού.
Ο ΠΑΟΚ αναφέρει στην ανακοίνωσή του:
Μετά την πρωινή προπόνηση η ομάδα αναχώρησε για την Αθήνα εν όψει των 3 φιλικών αγώνων που θα δώσει τις επόμενες μέρες με αντιπάλους την ΑΕΚ (16/9-17:00, ΟΑΚΑ), το Λαύριο (17/9-18:00, Κ.Γ. Λαυρίου) και τον Προμηθέα Πάτρας (19/9-17:00, “Δημήτρης Τόφαλος”).
Την αποστολή της ομάδας δεν ακολούθησαν οι Δημήτρης Κακλαμανάκης και Άλαν Χέρντον, οι οποίοι θα παραμείνουν στη Θεσσαλονίκη για να συνεχίσουν το πρόγραμμα θεραπείας, αλλά και ο Αναγνώστης Παπασάβογλου, ο οποίος υπέστη διάστρεμμα στο αριστερό του πόδι λίγο πριν το τέλος της σημερινής προπόνησης.
Έτσι, ο Κώστας Μέξας θα έχει στη διάθεσή του τους: Μπέου Μπιτς, Ζερμέιν Λαβ, Μάλκολμ Γκρίφιν, Γιώργο Τσαλμπούρη, Βαγγέλη Μαργαρίτη, Αντώνη Καραγιαννίδη, Κωνσταντίνο Ιατρίδη, Γιώργο Καμπερίδη, Νώντα Παπαντωνίου, Έλστον Τέρνερ, Ελάιζα Μίτρου- Λονγκ.
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Working on the last play of the day 🏀 #PAOK ⚫️⚪️ #preseason #PAOKfamily #practice #PAOK4EVER