ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
Μάντζαρης: Έκανε το πρώτο triple-double μετά το 2015 στο Eurocup
Ο Βαγγέλης Μάντζαρης ήταν συγκλονιστικός κόντρα στην Ολίμπια αλλά δεν κατάφερε να δώσει τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Eurocup στον Προμηθέα Πάτρας.![Μάντζαρης: Έκανε το πρώτο triple-double μετά το 2015 στο Eurocup](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2020/10/Mantzaris-1.jpg)
Ο Βαγγέλης Μάντζαρης ήταν συγκλονιστικός κόντρα στην Ολίμπια αλλά δεν κατάφερε να δώσει τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Eurocup στον Προμηθέα Πάτρας.
Ο Βαγγέλης Μάντζαρης μετά από πέντε χρόνια σημείωσε το πρώτο triple double στη διοργάνωση. Ο γκαρντ των Πατρινών έμεινε εκτός παρκέ για μόλις τέσσερα δευτερόλεπτα και στα υπόλοιπα 39:56 σημείωσε 12 πόντους, 10 ριμπάουντ και 10 ασίστ.
Αυτό ήταν το 9ο triple double στην ιστορία του Eurocup και το τελευταίο είχε γίνει ο από τον Κολόμ της Ούνικς στις 9 Δεκεμβρίου του 2015.