ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Ανοιξε το… σκορ με ευκολία η Βαλένθια (vid)

H Βαλένθια εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, νίκησε την Γκραν Κανάρια (71-56) και πήρε την πρώτη από τις δύο νίκες που χρειάζεται στην προημιτελική σειρά των πλέι οφ της ACB. Ο Φαν Ρόσομ τελείωσε το ματς με 17 πόντους (με 5/7 τρίποντα), ενώ ο Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς πρόσθεσε 6 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για την...

H Βαλένθια εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, νίκησε την Γκραν Κανάρια (71-56) και πήρε την πρώτη από τις δύο νίκες που χρειάζεται στην προημιτελική σειρά των πλέι οφ της ACB.

Ο Φαν Ρόσομ τελείωσε το ματς με 17 πόντους (με 5/7 τρίποντα), ενώ ο Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς πρόσθεσε 6 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για την Γκραν Κανάρια 11 πόντους είχε ο Ερικσον και 10 ο Μέκελ.

Το πρώτο καλό δεκάλεπτο της Βαλένθια (22-11), διέθετε την απάντηση της Γκραν Κανάρια (13-25), όμως οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν με 15-7 στο τρίτο δεκάλεπτο και ουσιαστικά καθάρισαν το παιχνίδι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ανοιξε το… σκορ με ευκολία η Βαλένθια (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.