ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
Κράτησε Καβαλιάουσκας η Ζαλγκίρις
Κάτοικος Κάουνας για ακόμη έναν χρόνο θα είναι ο Αντάνας Καβαλιάουσκας, καθώς η Ζαλγκίρις ανακοίνωσε πως ενεργοποίησε την option ανανέωσης της συνεργασίας με τον 33χρονο σέντερ. Η λιθουανική ομάδα έχει αρχίσει δυναμικά τον σχεδιασμό εν όψει της νέας σεζόν. Μετά και την απόκτηση του Τόμας Γουόκαπ χθες, αλλά και την ανανέωση με τον Μπράντον Ντέιβις,...![Κράτησε Καβαλιάουσκας η Ζαλγκίρις](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/06/Antanas-Kavaliauskas.jpg)
Κάτοικος Κάουνας για ακόμη έναν χρόνο θα είναι ο Αντάνας Καβαλιάουσκας, καθώς η Ζαλγκίρις ανακοίνωσε πως ενεργοποίησε την option ανανέωσης της συνεργασίας με τον 33χρονο σέντερ.
Η λιθουανική ομάδα έχει αρχίσει δυναμικά τον σχεδιασμό εν όψει της νέας σεζόν. Μετά και την απόκτηση του Τόμας Γουόκαπ χθες, αλλά και την ανανέωση με τον Μπράντον Ντέιβις, η ομάδα του Κάουνας ανακοίνωσε την επέκταση της συνεργασίας με τον Καβαλιάουσκας. Ταυτόχρονα, γνωστοποίησε την επιστροφή του ελπιδοφόρου Λαουρίνας Μπιρούτις, που αγωνίστηκε ως δανεικός την περασμένη χρονιά στη Σιαουλιάι.