ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Ο Βασιλειάδης ηττήθηκε από την Μπασκόνια (vids)

Ο Κώστας Βασιλειάδης δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα της Ομπραντόιρο από τη Μπασκόνια για την 10η αγωνιστική της ACB. Για την ακρίβεια, δεν άντεξε να παλέψει και στο τέταρτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Μέχρι εκείνο το σημείο, η γηπεδούχος ήταν μπροστά στο σκορ. Μόνο που στο ύστατο δεκάλεπτο, η φουριόζα μετά την αλλαγή προπονητή, Μπασκόνια...

Συντάκτης: Μιχάλης Γκιουλένογλου Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Κώστας Βασιλειάδης δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα της Ομπραντόιρο από τη Μπασκόνια για την 10η αγωνιστική της ACB.

Για την ακρίβεια, δεν άντεξε να παλέψει και στο τέταρτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Μέχρι εκείνο το σημείο, η γηπεδούχος ήταν μπροστά στο σκορ.

Μόνο που στο ύστατο δεκάλεπτο, η φουριόζα μετά την αλλαγή προπονητή, Μπασκόνια πάτησε… γκάζι.

Κομβικό σημείο ήταν το σερί της ομάδας του Βέλιμιρ Περάσοβιτς (11-0) που έφερε το σκορ από το 64-63 υπέρ της Ομπραντόιρο στο 73-64 υπέρ της Μπασκόνια.

Ο Βασιλειάδης τελείωσε το ματς με 15 πόντους (3/10 τρίπ., 6/6 βολές, 4 ριμπ., 5 ασίστ, 2 λάθη, 2 κλεψ.). Ο Μαρσελίνιο Χουέρτας ήταν ο κορυφαίος για τη νικήτρια με 24 πόντους (9/11 δίπ, 2/3 τρίπ.) και τον ακολούθησε ο Τόκο Σενγκέλια με 19 (7/10 διπ., 1/3 τρίπ., 2/3 βολές, 4 ριμπ.).