ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Ρεάλ Μαδρίτης: 4Χ4 με «καυτούς» Κάρολ – Ντεκ (vid)

Ρεάλ Μαδρίτης: Εύκολη νίκη για τη «βασίλισσα» καθώς επικράτησε με 89-64 επί της Φουενλαμπράδα για την 4η αγωνιστική της ισπανικής ACB.

Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της ACB για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Αυτή τη φορά η ομάδα του Πάμπλο Λάσο επικράτησε με 89-64 για την 4η αγωνιστική.

Ο Γκάμπριελ Ντεκ δίνοντας συνέχεια στις εξαιρετικές εμφανίσεις του στο Παγκόσμιο Κύπελλο με την Αργεντινή ήταν σήμερα (Κυριακή 13/10) ο δεύτερος σκόρερ της ομάδας του με 12π. Ακόμη ο ταλαντούχος φόργουορντ μάζεψε πέντε ριμπάουντ και μοίρασε τρεις ασίστ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – ΤΣΣΚΑ: «Έριξε» 114 με Σούπερ Τζέιμς! (vid)

Εξάλλου πρώτος σκόρερ της Ρεάλ ήταν ο Τζέισι Κάρολ με 15 πόντους, δείχνοντας ότι στα 35 του διανύει… δεύτερη περίοδο νεότητας.

Η «βασίλισσα» πάτησε το γκάζι από νωρίς, εξασφαλίζοντας διαφορά 17 πόντων από το ημίχρονο (48-31). Στη συνέχεια, με επιμέρους σκορ 21-12 στο τρίτο δεκάλεπτο καθάρισε οριστικά το παιχνίδι κόντρα στη Φουενλαμοπράδα που είχε πρώτο σκόρερ των Ζιλέ με 14π.

Για τους φιλοξενούμενους αυτή ήταν η τρίτη ήττα σε τέσσερα ματς στο πρωτάθλημα.