ΚΟΙΝΩΝΙΑ
Κορονοϊός: Συναγερμός στο Δρομοκαΐτειο!
Νοσηλεύτρια στο Δρομοκαϊτειο διαγνώστηκε θετική στον κορονοϊό και πλέον νοσηλεύεται με ήπια συμπτώματα στο Αττικό Νοσοκομείο. Θετική στον κορωνοϊό βρέθηκε το βράδυ της Παρασκευής νοσηλεύτρια στο Δρομοκαΐτειο, η οποία εμφάνισε ήπια συμπτώματα και νοσηλεύεται στο νοσοκομείο «Αττικό». Η γυναίκα, μέχρι την Τετάρτη που εμφάνισε πυρετό δούλευε σε εξωνοσοκομειακό ξενώνα και σε διαμερίσματα που συνολικά φιλοξενούν 23 ασθενείς....![Κορονοϊός: Συναγερμός στο Δρομοκαΐτειο!](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2020/07/covid-7.jpg)
Νοσηλεύτρια στο Δρομοκαϊτειο διαγνώστηκε θετική στον κορονοϊό και πλέον νοσηλεύεται με ήπια συμπτώματα στο Αττικό Νοσοκομείο.
Θετική στον κορωνοϊό βρέθηκε το βράδυ της Παρασκευής νοσηλεύτρια στο Δρομοκαΐτειο, η οποία εμφάνισε ήπια συμπτώματα και νοσηλεύεται στο νοσοκομείο «Αττικό».
Η γυναίκα, μέχρι την Τετάρτη που εμφάνισε πυρετό δούλευε σε εξωνοσοκομειακό ξενώνα και σε διαμερίσματα που συνολικά φιλοξενούν 23 ασθενείς.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Κικίλιας – Κορονοϊός: «Δεν θα είναι υποχρεωτικό το εμβόλιο»
Κλιμάκιο του ΕΟΔΥ θα επισκεφθεί το ξενώνα και θα ληφθούν δείγματα από τους ασθενείς και το προσωπικό.
Η νοσηλεύτρια φέρεται να ήρθε σε επαφή και με συναδέλφους της στο νοσοκομείο. Οι ασθενείς έχουν περιοριστεί στον ξενώνα και τους φροντίζει το νοσηλευτικό προσωπικό.