ΚΟΙΝΩΝΙΑ
Μεγάλη συγκίνηση και συγκλονιστικές εικόνες στην εκδήλωση για το Μουσείο Προσφυγικού Ελληνισμού (pics)
Ρίγη συγκίνησης για το Μουσείο Προσφυγικού Ελληνισμού.![Μεγάλη συγκίνηση και συγκλονιστικές εικόνες στην εκδήλωση για το Μουσείο Προσφυγικού Ελληνισμού (pics)](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2023/11/4033565.jpg)
Μουσείο Προσφυγικού Ελληνισμού: Τα εγκαίνια του Μουσείου Προσφυγικού Ελληνισμού που στεγάζεται στο γήπεδο της ΑΕΚ είναι γεγονός, προκαλώντας μεγάλη συγκίνηση και ρίγος.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σήμερα (18/11) και το Μουσείο πήρε το όνομα «κιβωτός της Ρωμιοσύνης» όπως το έχουν ονομάσει ο Μίκης Θεοδωράκης και η Ελένη Γλύκατζη Αρβελέρ.
Το παρών έδωσαν ιδιαίτεροι καλεσμένοι και μεταξύ άλλων ο υφυπουργός Αθλητισμού, Γιάννης Βρούτσης, ο Καλεντερίδης, η Ράπτη, ο Λαζαρίδης, επώνυμοι οπαδοί της ΑΕΚ και ο Μητροπολίτης Νέας Φιλαδέλφειας Γαβριήλ.
Δείτε φωτογραφίες από την συγκινητική εκδήλωση: