LIVEGAMES

Αρμάνι Μιλάνο- Παναθηναϊκός 75-54 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αρμάνι Μιλάνο- Παναθηναϊκός LIVE: Παρακολούθησε από το sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα.
Ο Παναθηναϊκός είχε ένα πολύ ενδιαφέρον στοιχείο στην ανάλυση των 14 πεντάδων που χρησιμοποίησε ο Δημήτρης Πρίφτης στο Φάληρο. Αρμάνι Μιλάνο- Παναθηναϊκός LIVE

Αρμάνι Μιλάνο- Παναθηναϊκός LIVE: Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη αντιμετωπίζει στο Μιλάνο την Αρμάνι και δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Νεμάνια Νέντοβιτς.

Ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά ήταν αρκετά επιθετικός και έπαιξε εξαιρετική άμυνα. Μάλιστα με καλάθι του Λεωνίδα Κασελάκη ο Παναθηναίκός προσπέρασε (15-16). Τελικά η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 19-15 για την ομάδα του Πρίφτη.

Η Αρμάνι με τον Σέρχιο Ροντρίγκεθ στο παρκέ πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι δύο ομάδες έμειναν κοντά στο σκορ, με τον Παναθηναίκό να είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικός.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 33-29 για τους Ιταλούς.

Με πέντε γρήγορους πόντους η Αρμάνι βρέθηκε να προηγείται με +9 (38-29). Η Αρμάνι έτρεξε ένα σερί 16-0 και κατάφερε να προηγηθεί με 45-29.

O Παναθηναϊκός κατάφερε να αντιδράσει, αλλά ξανά οι Ιταλοί ξέφυγαν στο σκορ.

Η ομάδα του Πρίφτη δεν κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι και το τελευταίο δεκάλεπτο είχε χαρακτήρα… περιπάτου για την Αρμάνι.