LIVEGAMES

Μακάμπι Τελ Αβίβ- Παναθηναϊκός 77-73 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μακάμπι Τελ Αβίβ- Παναθηναϊκός LIVE: Το παρκέ του sportime.gr σου μεταφέρει τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα στο Ισραήλ

Μακάμπι Τελ Αβίβ- Παναθηναϊκός LIVE
Συντάκτης: Μαντώ Καψάλη Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Μακάμπι Τελ Αβίβ- Παναθηναϊκός LIVE: Οι «πράσινοι» ταξίδεψαν στο Ισραήλ με τον Γιόγκι Φερέλ στην αποστολή τους για πρώτη φορά.

Ο Παναθηναϊκός μετά από δύο ήττες θέλει να ανακάμψει. Στο τρίτο σερί εκτός έδρας παιχνίδι του στην Euroleague θέλει να πάρει τη νίκη. Αλλά η αποστολή του μόνο εύκολη δεν είναι.

Η Menora Mivtachim Arena αναμένεται να είναι κατάμεστη, καθώς εδώ και μέρες έχει ανακοινωθεί το sold out. Οι δύο ομάδες έχουν μεγάλη ιστορία και ανέκαθεν οι αναμετρήσεις τους είχαν μεγάλο ενδιαφέρον.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έμειναν χαμηλά στο σκορ, αλλά με ένα 6-0 στο τελευταίο λεπτό πήρε αέρα έξι πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου. Με το σκορ να είναι 19-13.

Ο Τζέιμς Νάναλι έκανε μεγάλη ζημιά στον Παναθηναϊκό και έδωσε διψήφιο προβάδισμα στην Μακάμπι.

Η δεύτερη περίοδος έμοιαζε αρκετά με την πρώτη και τις δύο ομάδες να έχουν πολύ άσχημα ποσοστά, αλλά οι γηπεδούχοι έβρισκαν τρόπο να σκοράρουν.

Η Μακάμπι άρχισε το δεύτερο ημίχρονο με τρίποντο και ο Παναθηναϊκός δεν μπορούσε να συνδεθεί με το καλάθι.

Mε τρίποντο του Οκάρο Γουάιτ ολοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος και το σκορ ήταν 55-40 για τους γηπεδούχους.

Ο Παναθηναϊκός με ένα γρήγορο 12-0 κατάφερε να μειώσει τη διαφορά τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα.