Παναιτωλικός – ΑΕΚ 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Παναιτωλικός – ΑΕΚ για την Super League 1.

Παναιτωλικός – ΑΕΚ LIVE
Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Παναιτωλικός – ΑΕΚ LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ματς για την 5η αγωνιστική της  Super League 1 από το… γήπεδο του Sportime.

19.09.2020: Παναιτωλικός – ΑΕΚ 0-2
(68’ σουτ Λιβάγια, 87΄σουτ Μάνταλος. Ο Τσιντώτας απέκρουσε πέναλτι του Ματσόλα)

Οι ενδεκάδες

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκες, Λούι, Κορνέλιους, Βργκοτς, Αντούνες, Βαρόνε, Φλόρες, Ντίας, Φονσένκα, Μεντόσα, Βέργος.

ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Στάνκοβιτς, Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι, Λε Ταλέκ, Σιμόες, Μάνταλος, Τσούμπερ, Γκαρσία, Αραούχο.

Οι πάγκοι:

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μελίσσας, Τσιγγάρας, Μόρσεϊ, Καρέλης, Μπελεβώνης, Μπακαδήμας, Μπαρμπόσα, Ζεστέντ, Αποστολάκης.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Σάκοφ, Γέφτιτς, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς, Μπακάκης, Σβάρνας, Τάνκοβιτς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΕΚ: Το LIVE του ματς

1′ Σέντρα στο ματς.

13′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μοχαμάντι από αριστερά, ο Ροντρίγκες κάνει άστοχη έξοδο και ο Γκαρσία με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

21′ Ο Αραούχο στρώνει στον Τσούμπερ, εκείνος σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

26′: ΓΚΟΛ: Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ, ο Βράνιες νικάει στον αέρα τον Αντούνιες και στέλνει την μπάλα στη γωνιά του Ροντρίγκες για το 0-2.

34′ Μακρινό σουτ του Ντουάρτε, άουτ η μπάλα.

36′ Δοκιμάζει το πόδι του ο Βέργος, αποκρούει ο Στάνκοβιτς. Στην εξέλιξη της φάσης ο Αυστριακός μπλόκαρε και σουτ του Μεντσόα.

40′ Κεφαλιά από τον Βργκοτς, αποκρούει ο Στάνκοβιτς.

44′ Σουτάρει ο Κορνέλιους και στέλνει την μπάλα έξω.

45+2 Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

49′ Από εκτέλεση κόρνερ ο Βράνιες παίρνει την κεφαλιά και ο Βαρόνε διώχνει πάνω στη γραμμή.

58′ ΓΚΟΛ: Ωραία αναπτύσσονται από δεξιά οι γηπεδούχοι, ο Μπαρμπόσα δίνει στον Βέργο και εκείνος γυρνάει και εκτελεί για το 1-2.

77′ Αναταραχή στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Κορνέλιους παίρνει την κεφαλιά και ο Στάνκοβιτς αποκρούει.

81′ Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Φλόρες.

83′ ΓΚΟΛ: Ο Ανσαριφάρντ σουτάρει, ο Μελίσσας αποκρούει και στην επαναφορά ο Τσούμπερ κάνει το 1-3 με πλασέ.

90′ Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 3-1.