ΠΑΡΑFOOTBALL

Απόλλων Σμύρνης: Γκρίνιαξαν για το πέναλτι! (vid)

Παράπονα για το πέναλτι που έδωσε ο Μάνουχος από ανθρώπους του Απόλλωνα Σμύρνης.

Απόλλων Σμύρνης: Παράπονα για το πέναλτι και την κόκκινη που έδωσε ο Μανούχος στο ματς με τον ΟΦΗ έκανε ο Έκτορας Μονεμβασιώτης!
Συντάκτης: Νίκος Μαρκάτος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Εξαιρετική διαιτησία έκανε ο Μανούχος στο Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ (0-3), ωστόσο δεν έλλειψαν και κάποια… παραπονάκια από πλευράς γηπεδούχων.

Αιτία της γκρίνιας, το πέναλτι που καταλόγισε ο διεθνής ρέφερι στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης στο κράτημα του Γιακιμόφσκι στον Τοράλ, αποβάλλοντας παράλληλα με κόκκινη κάρτα τον αριστερό μπακ της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».

Σωστή η υπόδειξη του ρέφερι από την Αργολίδα, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να εκφράσουν τα παράπονα τους για την απόφαση του.

Στο ημίχρονο, ο Έκτορας Μονεμβασιώτης είχε έναν διάλογο με τον ρέφερι της αναμέτρησης, εκφράζοντας τις ενστάσεις του, για το σφύριγμα του Μανούχου, ωστόσο ο διαιτητής ήταν απόλυτος, έχοντας δει προφανώς και τη φάση στα αποδυτήρια σε βίντεο.

Σε πολύ χαλαρούς τόνους, ο διάλογος, κάτι που γίνεται κατά κόρον στα γήπεδα, με τους διαιτητές να είναι μονίμως αποδέκτες παραπόνων.