ΠΑΡΑFOOTBALL
Πάτσης για τη… Βουλή!
Ο άλλοτε πρόεδρος της Νίκης Βόλου δραστηριοποιείται στο πολιτικό προσκήνιο![Πάτσης για τη… Βουλή!](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/08/Patsis.jpg)
Τον ξεχάσατε; Δύσκολο. Μπορεί να μην ασχολείται με το ποδόσφαιρο τα τελευταία χρόνια, αλλά είχε φροντίσει προηγουμένως να κάνει όνομα ο Ανδρέας Πάτσης.
Μιλάμε για τον τελευταίο πρόεδρο που ανέβασε τη Νίκη Βόλου στη Super League. Τότε που η ιστορική ομάδα αναγκάστηκε να εγκαταλείψει το πρωτάθλημα μεσούσης της περιόδου.
Όπως αναφέρει η στήλη «Κακίες» του Sportime, ο Πάτσης πλέον δραστηριοποιείται και στην πολιτική σκηνή. Εκτός απροόπτου, μάλιστα, θα θέσει υποψηφιότητα με τη Νέα Δημοκρατία στην εκλογική περιφέρεια Γρεβενών.
Από εκεί κατάγεται ο γνωστός δικηγόρος, ο οποίος έχει πάρει το χρίσμα. Οι πληροφορίες αναφέρουν πως τα «σπάει» μέχρι στιγμής, σε μία περιφέρεια άκρως σημαντική, αφού συγκαταλέγεται στις μονοεδρικές!