![Τα ζόρια του Ηρακλή](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/05/iraklis-7.jpg)
Μόνο μία μεταγραφή έχει κάνει μέχρι τώρα ο Ηρακλής, αυτή του Ανδρέα Τσίπρα. Γενικότερα επικρατεί στασιμότητα και ο λόγος είναι συγκεκριμένος.
Η κατάσταση είναι αρκετά ζόρικη οικονομικά. Δεν υπάρχουν χρήματα ούτε για προκαταβολές. Είναι χαρακτηριστικό πως παίκτες που ανανέωσαν δεν πήραν ούτε ευρώ!
Κάπως έτσι έχει η κατάσταση και με μεταγραφικούς στόχους. Το «σε θέλουμε» είναι το εύκολο. Όταν, όμως, πρέπει οι διαπραγματεύσεις να μπουν στην τελική ευθεία και να γίνει η τελική πρόταση, εκεί υπάρχει θέμα.
Ωστόσο, λόγω της δυναμικής που έχει ο Ηρακλής, οι άνθρωποί του θεωρούν πως θα βρεθεί κάποια λύση στο τέλος και θα μπουν χρήματα για να τρέξει νορμάλ και ο σχεδιασμός.