ΑΕΚ

ΑΕΚ: Κι όμως! Προβληματισμός λόγω Πιερό

Η ΑΕΚ κατάφερε και κέρδισε επιτέλους ένα ντέρμπι αλλά κι όμως, υπάρχει προβληματισμός λόγω του Πιερό! Φοβερό

Συντάκτης: Agent Greek Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η ΑΕΚ πήρε το πρώτο ντέρμπι της. Καλό αποτέλεσμα γιατί υπήρχε γκρίνια και μετά την ισοπαλία με την Καλλιθέα.

Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο αλλά στο πρώτο 25λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου έδωσε για κάποιο λόγο την μπάλα στον Παναθηναϊκό. Τέλος πάντων εκείνος δεν ήξερε τι να την κάνει και μόνο από καμιά ατομική ενέργεια θα έβρισκε γκολ. Ιωαννίδη ή Τετέ.

Το ζήτημα είναι πως ο Αλμέιδα παρουσίασε τακτικό πλάνο με αρχή, μέση και τέλος.

Αλλά επειδή το ποδόσφαιρο είναι μόνο σκοτούρες για τους προπονητής, τι θα κάνει αυτός της ΑΕΚ, όταν μπει ο Μαρσιάλ σε κανονικό πρόγραμμα;

Μα φυσικά και υπάρχει ζήτημα.

Ο Λιβάι Γκαρσία είναι τραυματίας. Κάποια στιγμή θα γυρίσει. Ο Πιερό μπαίνει μέσα και βάζει 2 γκολ σε 3 ματς. Ναι, έχασε με την Καλλιθέα 2-3 που θα έπρεπε να τα κάνει γκολ.

Αλλά με δική του κεφαλιά κρίνει ουσιαστικά σε μεγάλο βαθμό ντέρμπι. Στα πρώτα του βήματα στην ομάδα.

Ο Πιερό φαίνεται πως έχει κάνει προετοιμασία και είναι καλά.

Και πως αντέχει κιόλας προς το παρόν σε πιέσεις προπονήσεων, αγώνων.

Σημαντικό και για την ΑΕΚ και για τον Αλμέιδα να βρει ένα αποκούμπι στην κορυφή της επίθεσης, από την στιγμή που έφυγε ο Πόνσε για το MLS.

Και έχει ανέτοιμο Μαρσιάλ, τραυματία Γκαρσία.

ΒΟΜΒΑ! ΗΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΩΡΑ*!