ΑΕΚ

Ο Αλμέιδα τα βρήκε όλα καλά στη νίκη της ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πέρασε από τα Γιάννενα και ο Αλμέιδα έκανε σύγκριση με την περσινή σεζόν, που η ομάδα του είχε ηττηθεί σε αυτό το γήπεδο

Συντάκτης: Γιάννης Χωριανόπουλος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η ΑΕΚ κέρδισε στα Γιάννενα, όπου πέρυσι είχε ηττηθεί. Αν έθελξε με την απόδοσή της; Στο πρώτο ημίχρονο ναι, στο δεύτερο έκανε περισσότερο συντήρηση με ότι αυτό συνεπάγεται. Παίζοντας χωρίς τον Πόνσε στην κορυφή αυτό βγήκε στο πρώτο ημίχρονο.

Αλλά όχι στο δεύτερο, που ο κορυφαίος του πρώτου μισού του αγώνα, Τσούμπερ κουράστηκε να είναι παντού.

Η ΑΕΚ έκανε συντήρηση στην επανάληψη μια και την Πέμπτη (30/11, 19:45) παίζει με την Μπράιτον αλλά η αλήθεια πως γέμισε με άγχος τον κόσμο της, μήπως γινόταν η ζημιά στο τέλος.

Ο Αλμέιδα μιλώντας στην κάμερα της NOVA μετά το τέλος του αγώνα είπε αρχικά: «Την περσινή χρόνια είχαμε χάσει σε αυτό το γήπεδο, φέτος κερδίσαμε. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλό, θα μπορούσαμε να είχαμε μεγαλύτερο σκορ. Ο αντίπαλος είναι δυνατός. Ξέραμε πώς να μπορέσουμε να τον διαχειριστούμε».

Στην ερώτηση για τις χαμένες ευκαιρίες και τα τελειώματα; «Είναι αυτό που λέμε: να σκοράρουμε περισσότερα γκολ, αλλά το σημαντικό είναι να πάρουμε τους τρεις βαθμούς».