Ολιβέιρα: Υπέστη τράβηγμα σε τετ α τετ!

Ο Νέλσον Ολιβέιρα είναι ο μεγάλος άτυχος της ΑΕΚ στην Τρίπολη!

Ολιβέιρα: Εκανε ατομικό, δύσκολα πια για το ντέρμπι
Συντάκτης: Τάσος Καπετανάκος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Πορτογάλος σέντερ φορ που σκόραρε και ισοφάρισε σε 1-1 στο 15′, έγινε στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου αλλαγή. Ο λόγος ήταν ότι υπέστη τράβηγμα την ώρα που έβγαινε τετ α τετ για να σκοράρει! Δευτερόλεπτα πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 45′, ο Πορτογάλος φορ έτρεξε να προλάβει μια βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα Τρίπολης και εκεί… λαβώθηκε.

Λίγο πριν σκοράρει ο Ολιβέιρα!

Ουσιαστικά έβγαινε τετ α τετ για να σκοράρει το γκολ της ανατροπής πριν τελειώσει το ημίχρονο. Σε εκείνο το σημείο, ο Πορτογάλος ένιωσε το τράβηγμα, δίνοντας όμως την πάσα στον Ντανιέλε Βέρντε, που έχασε μεγάλη ευκαιρία. Ο 28χρονος επιθετικός έπεσε στο χορτάρι και δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες από τους ανθρώπους της ΑΕΚ. Φυσικά, πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου, με τον Χρήστο Αλμπάνη να τον αντικαθιστά αμέσως.

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.