ΑΓΓΛΙΑ

Μπράιτον – Τσέλσι 1-3: Λύτρωση με γκολάρα από τον Τζέιμς (vid)

H Μπράιτον έβαλε δύσκολα στην Τσέλσι στην πρεμιέρα της Premier League, ωστόσο οι «μπλε» κατάφεραν και πήραν τη νίκη με 1-3. Ιδανικό ξεκίνημα έκανε η Τσέλσι στο πρωτάθλημα της Premier League και αν και εμφανώς ανέτοιμη πήρε τελικά τη νίκη με 1-3 στην έδρα της Μπράιτον. Βέβαια, δεν ήταν λίγα τα σημείο όπου οι φιλοξενούμενοι…...

H Μπράιτον έβαλε δύσκολα στην Τσέλσι στην πρεμιέρα της Premier League, ωστόσο οι «μπλε» κατάφεραν και πήραν τη νίκη με 1-3.

Ιδανικό ξεκίνημα έκανε η Τσέλσι στο πρωτάθλημα της Premier League και αν και εμφανώς ανέτοιμη πήρε τελικά τη νίκη με 1-3 στην έδρα της Μπράιτον.

Βέβαια, δεν ήταν λίγα τα σημείο όπου οι φιλοξενούμενοι… υπέφεραν από την πίεση της Μπράιτον και τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν.

Ωστόσο, στο 23ο λεπτό η… ανανεωμένη Τσέλσι κέρδισε πέναλτι με τον Ζορζίνιο να εκτελεί και να κάνει το 0-1.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν, δημιούργησαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες, με τον Τροσάρ τελικά στο 54′ να πετυχαίνει ένα εντυπωσιακό τέρμα και να φέρνει στα ίσια το ματς.

Δύο λεπτά αργότερα ήρθε και η ηχηρή απάντηση, με τον Τζέιμς να πετυχαίνει με «οβίδα» ένα τρομερό γκολ και να βάζει εκ νέου σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Στο 66′ ο Ζουμά έκανε το 1-3 και κλείδωσε τη νίκη για τους «μπλε», με τις πρώτες εντυπώσεις ωστόσο να μην είναι και οι καλύτερες.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπράιτον – Τσέλσι 1-3: Λύτρωση με γκολάρα από τον Τζέιμς (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.