ΑΓΓΛΙΑ

Λέστερ-Άρσεναλ: Ανατροπή για τους «κανονιέρηδες» και 1-3! (vid)

Λέστερ-Άρσεναλ: Σαρωτικοί είναι οι «κανονιέρηδης» στο «Στάδιο King Power», σε παιχνίδι για την 26η αγωνιστική της Premier League.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η Λέστερ προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με τον Τίλεμανς (η άμυνα των φιλοξενούμενων πιάστηκε στον… ύπνο), όμως η συνέχει ανήκε ολοκληρωτικά στην Άρσεναλ, αντίπαλο του Ολυμπιακού στους «16» του Europa League.

Νταβίντ Λουίζ με κεφαλιά στο 39′ (ασίστ ο Γουίλιαν), Λακαζέτ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και Νικολά Πεπέ στο 53′ (με κοντινό πλασέ) έχουν μετατρέψει το σκορ σε 1-3 για τους «κανονιέρηδες» με το ματς να βρίσκεται σε εξέλιξη.

Λέστερ-Άρσεναλ: Δείτε τα γκολ παρακάτω