Άγιαξ-Παναθηναϊκός: Το πέναλτι που ζητάει ο Παναθηναϊκός με τον Ιωαννίδη (vid)

Οι σημαντικότερες ευκαιρίες από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Άγιαξ-Παναθηναϊκός.

Οι σημαντικότερες ευκαιρίες από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Άγιαξ-Παναθηναϊκός στην ρεβάνς του 3ου προκριματικού γύρου του Europa League.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Άγιαξ-Παναθηναϊκός: Γεμάτο φάσεις ήταν το πρώτο ημίχρονο του επαναληπτικού αγώνα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League. Το πέναλτι που ζήτησε ο Φώτης Ιωαννίδης.

Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο 20λεπτο πιέζοντας ψηλά και κλέβοντας τη μπάλα έξω από την περιοχή με τον Μαντσίσι είχαν μια καλή ευκαιρία για να κάνουν το 0-1 και να ισοφαρίσουν το σκορ του πρώτου αγώνα στο ΟΑΚΑ.

Στην εξέλιξη της φάσης ο Ιωανίδης έπεσε στην περιοχή από το μαρκάρισμα του Χάτο με τον Έλληνα φορ και γενικότερα όλο τον Παναθηναϊκό να ζητά πεναλτι.

Μετά την εξέταση του VAR ωστόσο σωστά δεν καταλογίστηκε η εσχάτη των ποινών.

Από εκεί και πέρα ο Άγιαξ πήρε τα ηνία του ματς μετά το 20λεπτο, άσκησε τεράστια πίεση στους πράσινους (με αιχμή τον Άκπομ )και είχε 5-6 μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει γκολ.

Άγιαξ-Παναθηναϊκός: Δείτε τις επίμαχες φάσεις από το πρώτο ημίχρονο