Αραράτ – Άρης: «Υπεύθυνος» ο Πάλμα για το 1-1 του πρώτου 45λεπτου – Και δοκάρι οι Αρμένιοι!

«Μέσα» και στα δύο γκολ του πρώτου ημιχρόνου ο επιθετικός του Άρη!

1-1 το ημίχρονο στην Αρμενία. Ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά απάντησε άμεσα! Από λάθος του Πάλμα το 1-0 των γηπεδούχων, από τα δικά του πόδια η ισοφάριση.
Συντάκτης: Νίκος Μαρκάτος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο ντόρος γύρω από το όνομα του έχει επηρεάσει και λογικό ως ένα βαθμό τον Λουίς Πάλμα. Ο επιθετικός του Άρη όμως, όσο είναι στην ομάδα πρέπει να παίζει για το κλαμπ και όχι για την… πάρτη του ή τον επόμενο εργοδότη του.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης σπατάλησε μια εκτέλεση φάουλ, προσπαθώντας να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα από το … κέντρο!

Από δικό του λάθος, χάνοντας τη μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής κοντά στη γραμμή του πλαγίου, η Αραράτ άνοιξε το σκορ στο 11′.

Ευτυχώς… ρεφάρισε το δικό του λάθος, ισοφαρίζοντας στο 20′ μετά από ασίστ του Νταρίντα.

Η εικόνα που έβγαλε ο Άρης  στα πρώτα 45′ δεν δικαιώνει όσους περίμεναν να καθαρίσει την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι, μετατρέποντας τον επαναληπτικό του «Βικελίδης» την προσεχή Πέμπτη (3/7-21.15) σε αναμέτρηση διαδικαστικού χαρακτήρα.

Το δοκάρι στο 45′ των γηπεδούχων ήταν ένα ακόμα… καμπανάκι για την εμφάνιση του Άρη στο πρώτο ημίχρονο!