ΑΕΚ – Άρης: Μειώνει και ελπίζει η ομάδα της Θεσσαλονίκης

Ο Ματέο Γκαρσία μείωσε και το ΑΕΚ - Άρης απέκτησε ενδιαφέρον

Ο Ματέο Γκαρσία μόλις έχει γράψει το ΑΕΚ - Άρης 2-1
Συντάκτης: Βαγγέλης Λάσκαρης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Το ντέρμπι ΑΕΚ – Άρης στο ΟΑΚΑ απέκτησε ενδιαφέρον στο 73ο λεπτό, όταν οι Θεσσαλονικείς μείωσαν στο σκορ με τον Ματέο Γκαρσία.

Ο Σούντγκρεν σέντραρε από δεξιά, ο Γκαρσία πήρε την κεφαλιά και το σκορ έγινε 2-1.

Προηγήθηκε ολιγωρία της άμυνας των γηπεδούχων να απομακρύνουν την μπάλα, έπειτα από την έξοδο του Στάνκοβιτς.

Ο Άρης ασκούσε πίεση σε εκείνο το χρονικό σημείο.

Οι πλαγιοκοπήσεις των Θεσσαλονικιών ήταν πολλές.

Επομένως μετά την αποβολή του Μήτογλου, ο Γκαρσία λειτούργησε σαν επιθετικός, πάτησε καλά και μείωσε.

Να σημειωθεί ότι μόλις 3 λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το 2-2!

Σε σύγχυση στα καρέ της ΑΕΚ, η μπάλα πήρε κατεύθυνση προς τα δίχτυα, ώσπου ο Μισελέν τη σταμάτησε προτού περάσει τη γραμμή της εστίας.

Να θυμίσουμε ότι οι φιλοξενούμενοι είναι έξαλλοι με τον Μαρκ Κλάτενμπεργκ και τη διαιτησία του Αριστοτέλη Διαμαντόπουλου.

Υποστηρίζουν ότι δεν έπρεπε να καταλογιστεί το πέναλτι που μετουσιώθηκε σε γκολ (2-0).

Όπως επίσης ότι ο Λάζαρος Ρότα θα έπρεπε να έχει αποβληθεί.

Τέλος, από την έξαλλη αντίδραση των φιλοξενούμενων, δεν γλύτωσε ούτε το συνδρομητικό κανάλι που είναι επιφορτισμένο με τη μετάδοση του αγώνα.

«Ξεφτιλισμένοι δεν έχετε ούτε ιερό ούτε όσιο. Κλατενμπεργκ, κατάλαβε τώρα όλη η Ελλάδα γιατί έβαλες αυτόν τον χειρουργό.

Χάρισε κόκκινη στον Ρότα και έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι.

Ποιος ξέρει τι άλλο θα δούμε στο δεύτερο ημίχρονο!! Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

Εκεί στην Cosmote Tv όλα καλά; Τη δεύτερη κίτρινη του Ρότα θα μας τη δείξετε; Ε;», ανέφερε η οργισμένη ανάρτηση που έκαναν κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου.

ΑΕΚ – Άρης: Το γκολ του Γκαρσία