Άρης: Κανονικά ο Βέλεθ, δύο εκτός (pics)
Μία προπόνηση για τον Άρη την Τρίτη (19/11) ενόψει ΑΕΚ, με τους Νίκο Μαρτίνες και Λερίν Ντουάρτε να μένουν εκτός.![Άρης: Κανονικά ο Βέλεθ, δύο εκτός (pics)](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2019/11/martines.jpg)
Με τον Φραν Βέλεθ να γυμνάζεται και πάλι σε φουλ ρυθμούς και να υπολογίζεται κανονικά για το ντέρμπι με την ΑΕΚ, συνεχίστηκε την Τρίτη (19/11) η προετοιμασία του Άρη.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – ΣΟΚ με Κόκε: Συνελήφθη ως διακινητής ναρκωτικών!
Από εκεί και πέρα o Μίχαελ Ένινγκ δεν είχε στη διάθεσή του τους Νίκο Μαρτίνες (ίωση) και Λερίν Ντουάρτε λόγω ενοχλήσεων στον αχίλλειο. Αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που ο Ολλανδός μέσος δεν αγωνίστηκε στο πρόσφατο φιλικό με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας.
Εξάλλου, ο Γιάννης Φετφατζιδης, που ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις με την Εθνική, επέστρεψε σήμερα (19/11) στη Θεσσαλονίκη και προπονήθηκε μόνος του το απόγευμα. Από την Πέμπτη (20/11) αναμένεται να ενσωματωθεί ο Εμαν και από την Παρασκευή (21/11) ο Κόρχουτ.
Αναλυτικά η ενημέρωση του Άρη:
«Στις εγκαταστάσεις του Δασυγένειου Αθλητικού Κέντρου προπονήθηκαν σήμερα το πρωί οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ ενόψει της κυριακάτικης αναμέτρησης με την Α.Ε.Κ. στο Ο.Α.Κ.Α. (19:30).
Από το σημερινό προπονητικό πρόγραμμα προφυλάχτηκε και πάλι ο Νίκο Μαρτίνες, λόγω ίωσης, ενώ δεν συμμετείχε ούτε ο Λέριν Ντουάρτε, εξαιτίας ενοχλήσεων στον αχίλλειο τένοντα.
Αύριο, Τετάρτη, θα ακολουθηθεί το ίδιο πρόγραμμα για τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας (πρωινή προπόνηση στο «Δασυγένειο»)».
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
📸: Η πρωινή προπόνηση της ομάδας μας στις εγκαταστάσεις του «Δασυγένειου» 💪⚽️ #ARISFC #training
Κάντε follow στο Sportime
Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook
Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram