Άρης: Ο Μπεναλουάν και το μήνυμα για το μέλλον του

Με ανάρτησή του ο Γιοχάν Μπεναλουάν τόνισε το πόσο πολύ χάρηκε την επιστροφή του στη δράση, παίζοντας στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Με ανάρτησή του ο Γιοχάν Μπεναλουάν τόνισε το πόσο πολύ χάρηκε την επιστροφή του στη δράση, παίζοντας στο ντέρμπι με Παναθηναϊκό - Άρης.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η απουσία το Φαμπιάνο Λέισμαν έδωσε την ευκαιρία στον Γιοχάν Μπεναλουάν να αγωνιστεί σε όλο το 90λεπτο στο πρόσφατο ντέρμπι Παναθηναϊκός – Άρης. Έστω κι αν ο «Θεός του πολέμου» ηττήθηκε με 0-2, ο Γαλλοτυνήσιος ευχαριστήθηκε την επιστροφή του στα επίσημα ματς, έχοντας μάλιστα και την κορυφαία ευκαιρία στο ματς για την ομάδα του, το δοκάρι στο 40ο λεπτό.

Έτσι ο Μπεναλουάν, με ανάρτησή του χρησιμοποίησε μία φωτογραφία του από το παιχνίδι κι ένα βιντεάκι με το δοκάρι του, στέλνοντα το δικό του μήνυμα:

«Δεν ήταν το αποτέλεσμα που θέλαμε, αλλά είμαι χαρούμενος που επέστρεψα… Έπειτα από μια μεγάλη περίοδο χωρίς να παίζεις είναι πάντα δύσκολο σωματικά… Αυτά τα 90 λεπτά ήταν πολύτιμα για μένα και τώρα με περισσότερα παιχνίδια στο ντεπόζιτο, η δύναμη θα επανέλθει και θα είμαι σε θέση να βρυχηθώ ξανά…», σημείωσε χαρακτηριστικά ο 34χρονος κεντρικός αμυντικός.

Τη φετινή σεζόν ο Γαλλοτυνήσιος μετρά 4 συμμετοχές (2 στα προκριματικά του Europa Conference League με την Αστάνα) και από 1 σε πρωτάθλημα και 1 Κύπελλο.

Από πέρσι που υπέγραψε διετές συμβόλαιο με την ΠΑΕ Άρης ο Μπεναλουάν μετρά συνολικά 22 συμμετοχές, 1 ασίστ, ενώ έχει δεχθεί 10 κίτρινες κάρτες.