ΑΡΗΣ

Άρης: Ο παραλίγο μοιραίος στη Λαμία, Ματίγια και η «όαση» Μπερτόγλιο!

Απίθανο να έχει στην 11άδα του τον Ματίγια ο Άρης και στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό.

Άρης: Ο Χαβιέρ Ματίγια δεν... άρπαξε την ευκαιρία που του έδωσε ο Άκης Μάντζιος στη Λαμία. Μακράν του δευτέρου, καλύτερος ο Μπερτόγλιο.
Συντάκτης: Νίκος Μαρκάτος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Άρης: Ο Χαβιέρ Ματίγια δεν… άρπαξε την ευκαιρία που του έδωσε ο Άκης Μάντζιος στη Λαμία. Μακράν του δευτέρου, καλύτερος ο Μπερτόγλιο.

Η παρουσία του Χαβιέρ Ματίγια στο αρχικό σχήμα κόντρα στη Λαμία ήταν έκπληξη. Ο Ισπανός μέσος είχε αγωνιστεί μόλις 18 λεπτά στα προηγούμενα πέντε παιχνίδια που είχε δώσει ο Αρης στο πρωτάθλημα.

Ένα πεντάλεπτο με τον Παναθηναϊκό και ένα… σκάρτο 15λεπτο στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο. Την ευκαιρία του την έδωσε ο Άκης Μάντζιος, αλλά ο Ματίγια δεν την εκμεταλλεύτηκε.

Μετριότατη η παρουσία του στη Λαμία την περασμένη Δευτέρα και παραλίγο και μοιραίος!

Από δικό του λάθος στο κέντρο (του κλέβει τη μπάλα ο Νούνιες) παραλίγο να γίνει το 1-1, αλλά ο Καραμάνος έχασε το άχαστο!

Οι πιθανότητες να πάρει φανέλα βασικού και την Κυριακή το μεσημέρι (24/10-16.00) απέναντι στον Παναιτωλικό, απειροελάχιστες, έως μηδαμηνές.

Σάσα και Εντιαγέ οι δύο που διεκδικούν τη θέση δίπλα στον Τζέγκο, αν ο Άρης παίξει με 4-3-2-1 κόντρα στα «καναρίνια».

«Όαση» στη Λαμία ο Μπερτόγλιο

Με 10 παίκτες αγωνίστηκε για περίπου μια ώρα παιχνιδιού η Λαμία κόντρα στους «κιτρινόμαυρους», αλλά το αριθμητικό της μειονέκτημα δεν φάνηκε ποτέ στο χορτάρι. Ο Άρης πήρε τη νίκη μεν, αλλά η εμφάνιση του ήταν και πάλι προβληματική.

Γκολ από στατική φάση και μια καλή στιγμή σε όλο το ματς, με το σουτ του Γκάμα που έβγαλε σε κόρνερ ο Γκαραβέλης. Όαση στην κιτρινόμαυρη μετριότητα ο Φακούντο Μπερτόγλιο. Ο Αργεντίνος ήταν μακράν του δευτέρου ο καλύτερος ποδοσφαιριστής του Άρη.