![Στις 2 Ιουλίου η «πρώτη» του Άρη](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/05/aris-5-scaled.jpg)
Τη 2α Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί η πρώτη προπόνηση του Άρη εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.
Το πλάνο των “κιτρίνων” περιελάμβανε την παραμονή της ομάδας για μία εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη και στη συνέχεια θα μεταβεί στα 3-5 Πηγάδια, όπου θα γίνει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας.
Στις 25 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί η φιλική αναμέτρηση με την ΑΕΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και θα ακολουθήσει το τρίτο στάδιο, το οποίο θα πραγματοποιηθεί είτε στην Ιταλία είτε στην Ολλανδία.