Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-0: Πιο αποτελεσματικός

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος
Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν των Περιστεριωτών χάρις σε γκολ του νεαρού Τζίμα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν ο νικητής του αποψινού (2/9) φιλικού του «Θ. Κολοκοτρώνης», καθώς επικράτησε του Ατρόμητου με 1-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον Παπαδόπουλο στο τέρμα, τους Κώτσιρα, Πασαλίδη, Σουάρεζ, Τασουλή στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Μπελόκ, Μουνάφο στον άξονα, τους Αλί Μπάμπα, Τζίμα στα άκρα και τον Ορόσκο πίσω από τον Κρέσπι.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με τον Γιαννιώτη κάτω από τα γκολπόστ, τους Ρισβάνη, Γούτα, Στρούγγη στα στόπερ, τον Αθανασίου αριστερό μπακ-χαφ, τον Κιβρακίδη δεξιό, τους Ούμπιντες, Χαρίση στον άξονα, τους Αγκάγιεφ, Γιακουμάκη στα άκρα και τον Βέλλιο στην κορυφή της επίθεσης.

Το παιχνίδι ήταν ένα κλασσικό ματς προετοιμασίας, με αρκετά λάθη λόγω και της κούρασης των παικτών, χωρίς πολλές φάσεις.

Ο Ατρόμητος στο πρώτο μέρος απείλησε δυο φορές με Γιακουμάκη και Στρούγγη αλλά ο Παπαδόπουλος τους σταμάτησε.

Ο Αστέρας ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος και προηγήθηκε στο 52′ με τον Τζίμα να εκμεταλλεύεται ωραία μπαλιά του Ριέρα.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Σουάρεζ, Τασουλής, Μπελόκ, Μουνάφο, Αλί Μπάμπα, Τζίμας, Κρέσπι, Ορόσκο. Επαιξαν και οι : Τσιφτσής, Κάρδαρης, Χριστόπουλος, Άλβαρεζ, Τιλίκα, Ριέρα, Σίτο, Μπαράλες, Βαλιέντε. Καστάνιο, Μπόρχα Φερνάντεζ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Ρισβάνης, Γούτας, Στρούγγης, Αθανασίου,Κιβρακίδης, Ούμπιντες, Χαρίσης, Βέλλιος, Αγκάγιεφ, Γιακουμάκης.