ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ: Μεγάλη επέμβαση του Πασχαλάκη (vid)

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Πασχαλάκης έκανε σημαντική επέμβαση, κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

Ο Πασχαλάκης κρατάει το μηδέν στην εστία του στο ματς Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ.
Συντάκτης: Βασίλης Μπαντής Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Αστέρας Τρίπολης έφτασε κοντά στην ισοφάριση κόντρα στον ΠΑΟΚ με τον Μπαράλες, αλλά ο Πασχαλάκης φώναξε «παρών».

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης στο δεύτερο μέρος για να κάνει το 1-1. Ο Βιεϊρίνια σκόραρε με πέναλτι για το 0-1 στο πρώτο ημίχρονο, βάζοντας μπροστά τον Δικέφαλο.

Ο Μπαράλες στο τέλος του πρώτου μέρους δεν κατάφερε να νικήσει τον Πασχαλάκη, με εκτέλεση φάουλ. Ο επιθετικός των γηπεδούχων έχασε μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος για να κάνει το 1-1, στο 60ο λεπτό.

Ο Αργεντινός επιθετικός με κεφαλιά από κοντά νικήθηκε από τον Έλληνα τερματοφύλακα και σε αυτή την περίπτωση.