Ατρόμητος: Χαλάρωμα μετά την επιστροφή από Σλοβακία

Γύρισε από τη Σλοβακία η αποστολή της ομάδας...

Ατρόμητος
Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ατρόμητος: Στην Ελλάδα είναι η αποστολή του Ατρομήτου μετά το «διπλό» που πήρε κόντρα στην Ντουνάισκα Στρέντα με 2-1. Ματς για την πρόκριση στους ομίλους του Europa League.

Την Παρασκευή επέστρεψε ο Ατρόμητος από τη Σλοβακία έχοντα κατακτήσει το τέταρτο ευρωπαϊκό διπλό για τον Ατρόμητο εναντίον της Ντουνάισκα Στρέντα.

Οι παίκτες που αγωνίστηκαν ακολούθησαν πρόγραμμα αποθεραπείας την Παρασκευή το απόγευμα και το Σάββατο το πρωί, ενώ οι υπόλοιποι προπονήθηκαν κανονικά.

Ο Κιβρακίδης ακολούθησε θεραπεία και υπολογίζεται να επιστρέψει στις προπονήσεις τη Δευτέρα.

Όσον αφορά για την Κυριακή, ο τεχνικός της ομάδας Γιάννης Αναστασίου έχει προγραμματίσει απογευματινή προπόνηση.

Θυμίζουμε ο Αναστασίου μετά τη νίκη στη Σλοβακία είχε δηλώσει:

«Τα παιχνίδια αυτή την περίοδο δεν είναι εύκολα, παίζαμε με πιο έτοιμη ομάδα κι αυτό φάνηκε, αλλά ανταποκριθήκαμε σωστά. Είχε τον έλεγχο, αλλά ήμασταν καλύτεροι σημειώσαμε δύο γκολ, θα μπορούσαμε να σκοράρουμε και κάποιο ακόμα, κρατάμε τη νίκη και την εικόνα που είχαμε και όλη μας η προσοχή τώρα είναι στο επόμενο παιχνίδι.

Ήμασταν καλά οργανωμένοι και αποτελεσματικοί στις επιθέσεις, βάλαμε ένα γκολ είχαμε ένα δοκάρι και πολλές ευκαιρίες, δεν ήταν όλοι έτοιμοι αλλά βγάλαμε αντίδραση κι αυτό ήταν το πιο σημαντικό.

Από το 60′ έως το 70′ χάναμε εύκολα την μπάλα, εκείνο το δεκάλεπτο δεν βγάλαμε την ηρεμία που θέλαμε και δείξαμε κάποια κομμάτια κόπωσης. Ήταν κάπως αναμενόμενο, όμως επανήλθαμε και στο τέλος αν ήμασταν λίγο πιο τυχεροί θα μπορούσαμε να έχουμε σημειώσει κάποιο ακόμα γκολ».