ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Ο Κάναντι είδε την ήττα της Ντιναμό Μπρεστ
http://www.sportime.gr/podosfairo/world-football/102026/me-tethorakismeno-sto-gipedo-o-marantona/![Ο Κάναντι είδε την ήττα της Ντιναμό Μπρεστ](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/07/Atromitos-Canadi-proetoimasia.jpg)
Το ευρωπαϊκό παιχνίδι του Ατρομήτου με την Ντιναμό Μπρεστ πλησιάζει (Πέμπτη 26/7) και ο Νταμίρ Κάναντι πήρε τη Δευτέρα (16/7) μία γεύση από την προσεχή αντίπαλο.
Ο Αυστριακός τεχνικός παρακολούθησε όλο το παιχνίδι της Ντιναμό Μπρεστ με τη Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Λευκορωσίας, στο οποίο η Μπρεστ προηγήθηκε μεν με 1-0, αλλά στη συνέχεια δέχθηκε τρία τέρματα και ηττήθηκε με 3-1.
Μπορεί η προσεχής αντίπαλος του Ατρομήτου να ηττήθηκε, αλλά ειδικά στο δεύτερο μισό του αγώνα είχε πολλές ευκαιρίες είτε να ισοφαρίσει είτε να μειώσει στο σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.
Ο Κάναντι τα πρόσεξε όλα αυτά και τις επόμενες μέρες θα τα… περάσει και στους παίκτες του, εν όψει του πρώτου μεταξύ τους αγώνα.