CHAMPIONS LEAGUE

Αταλάντα – Ρεάλ Μαδρίτης 0-1: Τη… λύγισε στο τέλος και έκανε το πρώτο βήμα (vids)

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν ανώτερη, η Αταλάντα το πάλεψε αλλά λύγισε στο τέλος, με τον Μεντί να πετυχαίνει γκολάρα και να δίνει προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του για τους «8» του Champions League.

Αταλάντα Ρεάλ Μαδρίτης Μεντί
Συντάκτης: Μάριος Σταμπουλής Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν κυρίαρχη μέσα στον αγωνιστικό χώρο, δεν άφησε περιθώρια στην Αταλάντα και πήρε πολύτιμη νίκη με 0-1, κάνοντας το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους 8 του Champions League.

Οι Ιταλοί έπρεπε να διαχειριστούν το αριθμητικό τους μειονέκτημα από το 17ο λεπτό, όταν ο Φρόιλερ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα. Κι όμως, άντεξαν καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς την ασφυκτική πίεση της Ρεάλ Μαδρίτης.

Όλα αυτά μέχρι το 86ο λεπτό, όταν ο Μεντί έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ένα φοβερό γκολ, άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης και έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι, Τολόι, Ρομέρο, Ντζιμσίτι, Μαέλε, Ντε Ρουν, Φράουλερ, Γκοσένς, Πεσίνα, Ζαπάτα, Μουριέλ.

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Λούσκας Βάσκεζ, Βαράν, Νάτσο, Μεντί, Κρόος, Κασεμίρο, Μόντριτς, Ασένσιο, Ίσκο, Βινίσιους.

Europa League: Στους «16» με «τεσσάρα» η Τότεναμ (vid)

Αϊντχόφεν – Ολυμπιακός: Ίδια συνταγή για τους «16»!