Δείτε την θεαματική «βουτιά» για την οποία ζήτησε πέναλτι ο Κριστιάνο! (vid)

Η φάση για… γέλια και για κλάματα που ζήτησε πέναλτι ο Κριστιάνο Ρονάλντο! Απίθανα πράγματα έγιναν στο φιλικό ματς μεταξύ Πορτογαλίας και Ολλανδίας, στη Γενεύη. Πρώτα από όλα ήταν ένα γερό μάθημα για τους πρωταθλητές Ευρώπης, που έχασαν με 3-0 από την αποκλεισμένη από το μουντιάλ, Ολλανδία. Χαρακτηριστικό ήταν ότι οι «Οράνιε» καθάρισαν από νωρίς...

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η φάση για… γέλια και για κλάματα που ζήτησε πέναλτι ο Κριστιάνο Ρονάλντο!

Απίθανα πράγματα έγιναν στο φιλικό ματς μεταξύ Πορτογαλίας και Ολλανδίας, στη Γενεύη. Πρώτα από όλα ήταν ένα γερό μάθημα για τους πρωταθλητές Ευρώπης, που έχασαν με 3-0 από την αποκλεισμένη από το μουντιάλ, Ολλανδία. Χαρακτηριστικό ήταν ότι οι «Οράνιε» καθάρισαν από νωρίς το παιχνίδι, αφού σημείωσαν και τα 3 γκολ στο πρώτο 45λεπτο.

Το σπαρταριστό περιστατικό όμως που σημάδεψε το παιχνίδι, ήταν όταν στο 62ο λεπτό, οπαδός έκανε «ντου» και αφού πλησίασε τον Πορτογάλο σούπερσταρ… τον φίλησε στο μάγουλο! Σαν να μην έφτανε αυτό, η βραδιά σημαδεύτηκε από μια… ερμηνεία για όσκαρ από τον Ρονάλντο, ο οποίος ζήτησε πέναλτι ύστερα από μια απείρου κάλλους βουτιά…