ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Αποθεώθηκε από την «AS» ο Τάσος Δουβίκας – Σκόραρε κόντρα στην Μπαρτσελόνα!

Ο Τάσος Δουβίκας δείχνει ότι ξεκινάει δυνατά στην Ισπανία και γνωρίζει την αποθέωση.

Ελάχιστο χρονικό διάστημα χρειάστηκε ο Τάσος Δουβίκας, προκειμένου να χριστεί σκόρερ με τη φανέλα της Θέλτα και μάλιστα κόντρα στην Μπαρτσελόνα.

Η νέα ομάδα του Έλληνα επιθετικού, προηγήθηκε με 2-0 κόντρα στους Καταλανούς, με τον ίδιο να μπαίνει αλλαγή στο 66ο λεπτό και να σκοράρει δέκα λεπτά αργότερα, έχοντας μία πολύ καλή εικόνα στο ματς.

Ωστόσο η Μπαρτσελόνα, είναι Μπαρτσελόνα και κατάφερε με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να σκοράρει δυο φορές και τον Κανσέλο μία, να πάρει τελικώς τη νίκη με 3-2.

Παρά την ήττα για τη Θέλτα, ο Τάσος Δουβίκας αποθεώθηκε από την «AS», με τη γνωστή ισπανική εφημερίδα να αναφέρει ότι νεαρός επιθετικός έχει όλα τα φόντα να ξεχωρίσει στη La Liga.

«Σχεδόν όλα όσα έγιναν στη Βαρκελώνη ήταν θετικά για τη Θέλτα, εκτός από το τελικό αποτέλεσμα. Πριν από την επιστροφή των “μπλαουγκράνα”, η άμυνα με πέντε που έστησε ο Ράφα Μπενίτεθ ήταν κοντά στην τελειότητα, η μεσαία γραμμή λειτούργησε όπως δεν είχε συμβεί εδώ και καιρό, και η επιθετική γραμμή ήταν “θανατηφόρα”. Οι δύο επιθετικοί της ομάδας σκόραραν και στην περίπτωση του γκολ που πέτυχε ο Τάσος Δουβίδας σηματοδότησε τη μεγάλη εκκίνηση στο πρωτάθλημα», αναφέρεται αρχικά.

Ενώ στη συνέχεια τονίζει: «Ο Έλληνας επιθετικός είχε κάποια λεπτά τις δύο προηγούμενες αγωνιστικές και στον τρίτο αγώνα που συμμετείχε, έκανε το ντεμπούτο του στο σκοράρισμα ως παίκτης της Θέλτα.

Εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Άσπα και κατάφερε να κερδίσει τον Τερ Στέγκεν, με ένα διαγώνιο σουτ. Δεν ήταν νευρικός σε έναν από τους καλύτερους τερματοφύλακες στον κόσμο και δεν πτοήθηκε από την απειλή, πως πίσω του είχε έναν κεντρικό αμυντικό, τόσο δυνατό όσο ο Ρόναλντ Αραούχο. Ένα γκολ που εξηγεί γιατί δόθηκαν 12 εκατ. ευρώ στην στην Ουτρέχτη, στα τέλη του περασμένου Αυγούστου».

Την ίδια στιγμή βέβαια που ο Τάσος Δουβίκας δίνει απαντήσεις, μένει εκτός των κλήσεων της Εθνική Ελλάδας, καθώς ο Γκουστάβο Πογέτ αποφασίζει ότι υπάρχουν καλύτεροι από εκείνον.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αποθεώθηκε από την «AS» ο Τάσος Δουβίκας – Σκόραρε κόντρα στην Μπαρτσελόνα!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.