Μπακασέτας-Σιώπης: Στην κορυφή της Τουρκίας (vids)

Η Αλάνιασπορ επικράτησε 3-1 και καμαρώνει στην 1η θέση

Μπακασέτας-Σιώπης: Στην κορυφή της Τουρκίας
Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Μπακασέτας-Σιώπης: Η Αλάνιασπορ επικράτησε 3-1 της Φενέρμπαχτσε και βρίσκεται στην κορυφή του τουρκικού πρωταθλήματος.

Αμφότεροι αγωνίστηκαν βασικοί στο σημαντικό ματς της Δευτέρας (16/9) για την 4η αγωνιστική της Super Lig.

Η Αλάνιασπορ βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Τσιγκερτσί στο 39’.

Ο Παπίς Σισέ, όμως, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις, ενώ με τη σέντρα του β’ ημιχρόνου ανέτρεψε τα δεδομένα (από τραγικό λάθος του Ζαΐλσον Μπακασέτα).

Δείτε και ένα ωραίο στοπάρισμα του Μπακασέτα, προτού δεχθεί φάουλ:

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φερνάντες στο 62ο λεπτό.

Ο Μπακασέτας λίγο έλειψε να σκοράρει στις καθυστερήσεις, αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε στο οριζόντιο και εν συνεχεία κατέληξε άουτ.

Στον πάγκο έμεινε για την Αλάνιασπορ ο Γιώργος Τζαβέλλας.

Η ομάδα του Ερόλ Μπουλούτ μετρά 4×4 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος και καμαρώνει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στη 2η θέση, τέσσερις βαθμούς πίσω από την Αλάνιασπορ, κατοικεί η Ρίζεσπορ του Δημήτρη Χατζηϊσαΐα.