ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ

Κλάτενμπεργκ: «Πέναλτι για Ατρόμητο με ΑΕΚ, σωστό το πέναλτι για τον ΠΑΣ με Ολυμπιακό»

Τις αναλύσεις των φάσεων για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος έκανε την Τετάρτη (20/10) ο Μαρκο Κλάντενμπεργκ.

Η διαιτησία αποτελεί αγαπημένο και αναπόσπαστο κομμάτι του Sportime. Η δεύτερη ανάγνωση των ορισμών της 1ης και 2ης αγωνιστικής της Super League.
Συντάκτης: Βαγγέλης Λάσκαρης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Λανθασμένη βρήκε την απόφαση που πήρε ο διαιτητής Ιωάννης Παπαδόπουλος να μην δώσει πέναλτι υπέρ του Ατρόμητου στο ματς με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, ο Μαρκ Κλάντεμπεργκ.

Ο Άγγλος αρχιδιαιτητής της ΚΕΔ τόνισε ότι Ατρόμητος θα έπρεπε να έχει κερδίσει πέναλτι στο μαρκάρισμα ο Λάζαρος Ρότα στον Κλωναρίδη.

Από το ίδιο ματς επίσης επίσης, ο Κλάντενμπεργκ εκτίμησε ότι καλώς δεν καταλογίστηκε κάτι στη φάση του Κουλούρη, όπως επίσης σημείωσε σωστό το πέναλτι που κέρδισε η «Ένωση» και την επανάληψη της εκτέλεσης.

Όσον αφορά το ΠΑΟΚ – Βόλος 4-4 εξήγησε ότι σωστά δεν δόθηκε επανάληψη στην εκτέλεση του Βιεϊρίνια (καθώς διότι ο τερματοφύλακας Κλέιμαν πατούσε τη γραμμή τέρματος).

Ακόμη ο Κλάντενμπεργκ στις αναλύσεις για του για την 6η αγωνιστική της Super League  εξήγησε  ότι ήταν σωστή και η απόφαση για πέναλτι υπέρ του ΠΑΣ Γιάννινα στο ματς με τον Ολυμπιακό κι αυτό λόγω του ότι το χέρι του Ρέαμπτσουκ σηκώθηκε από το έδαφος.