ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ
Ο Νορβηγός Χάνσεν στο ΠΑΟΚ – Άρης
Η ΚΕΔ επέλεξε τον Νορβηγό Τόρε Χάνσεν για να διευθύνει το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον Άρη![Ο Νορβηγός Χάνσεν στο ΠΑΟΚ – Άρης](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2019/02/Tore-Hansen.jpg)
Τον 41χρονο Νορβηγό ρέφερι, Τόρε Χάνσεν –διεθνής (β’ κατηγορίας στην UEFA) από το 2013- επέλεξε η ΚΕΔ για το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον Αρη που θα διεξαχθεί το βράδυ της Κυριακής (24/2-19.30) στη Τούμπα.
Καλοκαιρινά προκριματικά για το Europa League και ένα για το Champions League, μεταξύ των 29 αναμετρήσεων που έχει διευθύνει ο Σκανδιναβός ως διεθνής.
Από Ελληνικού ενδιαφέροντος έχει σφυρίξει ένα ματς youth league του Ολυμπιακού στο Μάλμε (1-3) τον Οκτώβριο του 2014 και την Εθνική Κ19 κόντρα στην Κροατία (5/6/2013, 1-1) στο πλαίσιο των προκριματικών για το EURO 2013.