ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ

Βόλος – ΠΑΟΚ: Το ανύπαρκτο πέναλτι, το επιθετικό πριν την καθυστερημένη αποβολή και τα παράπονα στο ημίχρονο! (vid)

ΚΕΔ και παρατηρητής απόρησαν με το πέναλτι υπέρ του Βόλου στο ματς με τον ΠΑΟΚ. Παράπονα από τους  φιλοξενούμενους στο ημίχρονο.

Μόνο ο Τσαγκαράκης, ο Κουμπαράκης και ο... Μπέος είδαν πέναλτι υπέρ του Βόλου στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ. Μπάχαλο και με την κόκκινη του Φεράρι και επιθετικό φάουλ πριν την αποβολή.
Συντάκτης: Νίκος Μαρκάτος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Μόνο ο Τσαγκαράκης, ο Κουμπαράκης και ο… Μπέος είδαν πέναλτι υπέρ του Βόλου στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ. Μπάχαλο και με την κόκκινη του Φεράρι και επιθετικό φάουλ πριν την αποβολή.

Έχασε τη μπάλα ο Τσαγκαράκης στο Πανθεσσαλικό. Πέναλτι που δεν υπάρχει υπέρ του Βόλου, στο οποίο μάλιστα κάνει και delay 7-8 δευτερόλεπτα να το καταλογίσει, κάτι που δεν προβλέπεται από το κανονισμό. Καμία παράβαση, ωστόσο ο VAR Κουμπαράκης του έκανε support στη συγκεκριμένη φάση. Ο Βάλερι που ήταν στο Μαρούσι, τα κάπνιζε δύο – δύο τα τσιγάρα! «Δεν μπορεί να supportαριστεί τέτοιο πέναλτι», έλεγε ο Ιταλός στους συνεργάτες του.

Ο Τσαγκαράκης πάντως και μετά που είδε τη φάση στο βίντεο, επέμενε οτι υπάρχει πέναλτι. Δεν συμφωνεί μαζί του, ούτε η ΚΕΔ, ούτε ο παρατηρητής του (Μπίκας). Φυσικά ούτε οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ που στο ημίχρονο του τα είπαν ένα… χεράκι. «Έχεις κάνει λάθος. Δες τη φάση. Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι» του είπε ο Καρυπίδης.

Βόλος – ΠΑΟΚ: Το επιθετικό πριν την καθυστερημένη αποβολή με τη βοήθεια του VAR!

Με μεγάλη καθυστέρηση, έδειξε και την κόκκινη στον Φεράρι ο Τσαγκαράκης, αν και του είχε δείξει 2η κίτρινη. Περίπου 40 δευτερόλεπτα του πήρε του ρέφερι για να αντιληφθεί οτι ο Φεράρι έπρεπε να αποβληθεί. Κάπου μπέρδεψε τα νούμερα ο Κρητικός ρέφερι. Το «6» του Τσοκάνη με το «26» του Φεράρι. Αν και ο πρώτος ήταν στον πάγκο. Εκεί βοήθησε ο Κουμπαράκης και του πέρασε την πληροφορία. Αυτό που δεν μπορούσε να διορθώσει ο VAR της αναμέτρησης ήταν να μην ισχύσει η αποβολή, αφού η υποσχόμενη που ανακόπτει ο Αργεντίνος ξεκινάει από  καθαρό επιθετικό φάουλ του Σάστρε στον Καλογερόπουλο. Δεν προβλέπεται από το πρωτόκολλο.

Και στην έκθεση του ο παρατηρητής, σημειώνει οτι υπάρχει επιθετικό φάουλ πριν αποβληθεί ο Φεράρι.

ΒΟΜΒΑ! ΗΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΩΡΑ*!Διαβάστε τη στήλη «Κοράκι» στο e-Sportime εντελώς ΔΩΡΕΑΝ ΕΔΩ!

Εγγραφή και διαβάζεις καθημερινά δωρεάν την ηλεκτρονική έκδοση της Sportime e-εφημερίδα ΕΔΩ