EURO 2020

Euro 2020 – Πορτογαλία – Γερμανία: Απίθανο πρώτο ημίχρονο με δύο αυτογκόλ σε 4 λεπτά! (vids)

Πορτογαλία και Γερμανία χάρισαν ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο στο Μόναχο, με την ομάδα του Λεβ να προηγείται με 2-1.

Συντάκτης: Ιωσήφ Σηφάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η Πορτογαλία αντιμετωπίζει την Γερμανία στο Μόναχο για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Euro.

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος άνοιξε το σκορ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο, αλλά τα «πάντσερ» κατάφεραν να φτάσουν στην πλήρη ανατροπή ως το φινάλε του ημιχρόνου.

Αρχικά, στο 35′ ο Ρούμπεν Ντίας στην προσπάθειά του να εμποδίσει τον Κάι Χάβερτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας που υπερασπίστηκε ο Ρουί Πατρίσιο.

Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκερέιρο έδωσε το προβάδισμα στους Γερμανούς με δεύτερο αυτογκόλ.