EURO 2020

Η Ρωσία διέλυσε το Καζακστάν (vid)

Η ομάδα του Τσέριτσεφ επικράτησε και έκανε σεφτέ στις νίκες στα προκριματικά του Euro 2020

Πάρτι έκανε η Ρωσία που επικράτησε 4-0 του Καζακστάν και έκανε σεφτέ στις νίκες στα προκριματικά του Euro 2020.

O Ντένις Τσέρισεφ έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη, με τα δύο του τέρματα στο πρώτο μέρος.

Στο 19’ ο άσος της Βαλένθια άνοιξε το σκορ με καταπληκτικό γκολ και στις καθυστερήσεις τσίμπησε την μπάλα για να ζευγαρώσει τα προσωπικά του τέρματα και της εθνικής του ομάδας.

Στις αρχές του β’ ημιχρόνου ο Τζιούμπα πέτυχε ένα πολύ εύκολο γκολ με πλασέ από κοντά.

Στο 52’ και έπειτα από περιπέτεια η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα από τα πόδια του Μπεγιεσεμπέκοφ, που την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

Η Ρωσία κατέκτησε το πρώτο της «τρίποντο» έπειτα από ήττα με 3-1 στην πρεμιέρα από το Βέλγιο.

ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ: Νεπογκόντοβ, Μπεϊζεμπέκοβ, Αχμέτοβ, Μάλι, Λογκβινένκο, Σουγιουμπάγεβ, Μάρκελ, Κουάτ, Περτούσκ (85′ Ζουκόβ), Ζαϊνουντίνοβ, Μουρταζάγεβ (59′ Τουρίσμπεκ).

ΡΩΣΙA: Γκιλιέρμε, Μάριο Φερνάντες, Σεμένοβ, Τζικίγια, Κουντριασόβ, Αχμέτοβ (72′ Μιράντσουκ), Γκαζίνσκι, Οζντόεβ, Τσερίσεβ, Ιόνοβ (61′ Ιγκνατίεβ), Τζιούμπα (82′ Τσαλόβ).

9ος όμιλος

Αποτελέσματα
Καζακστάν – Ρωσία 0-4 (19′, 45+2′ Τσερίσεβ, 52′ Τζιούμπα, 62′ αυτ. Μπεϊζεμπέκοβ)
Κύπρος – Βέλγιο (21:45)
Σαν Μαρίνο – Σκωτία (19:00)