EUROPA LEAGUE

Άιντραχτ – Ίντερ: Το χαμένο πέναλτι του Μπρόζοβιτς (vid)

Άιντραχτ - Ίντερ: Δείτε τη χαμένη ευκαιρία των "νερατζούρι" να ανοίξουν το σκορ από τη βούλα του πέναλτι με τον Μπρόζοβιτς

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Παρότι το VAR εφαρμόζεται και κρίνει παιχνίδια στο Champions League, στο Europa League θα χρησιμοποιηθεί μόνο στον τελικό. Αποτέλεσμα πέναλτι σαν αυτό που κέρδισε με «βουτιά» ο Μαρτίνες στο Άιντραχτ – Ίντερ.

O Ζέλσον Φερνάντες δεν ακούμπησε τον Αργεντινό επιθετικό, που έπεσε παρόλα αυτά στο έδαφος και ξεγέλασε τον ρέφερι. Ο Μαρτίνες είχε πλάτη στο τέρμα, στα όρια της περιοχής οπότε μάλλον οι επιλογές του ήταν περιορισμένες.

Ο Μπρόζοβιτς ανέλαβε την εκτέλεση στο 22ο λεπτό, όμως ο Τραπ έκανε φανταστική απόκρουση, πέφτοντας στην αριστερή του γωνία. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στο ημίχρονο.