ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Ο Χίτερ αναλαμβάνει την Άιντραχτ
Ο προπονητής της Γιουνγκ Μπόις θα αναλάβει την ομάδα της Φρανφκούρτης![Ο Χίτερ αναλαμβάνει την Άιντραχτ](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/05/hutter.jpg)
Μετά τους πανηγυρισμούς για την κατάκτηση του κυπέλλου Γερμανίας, οι άνθρωποι της Άιντραχτ Φρανκφούρτης έχουν έτοιμη την διάδοχη κατάσταση στον πάγκο για την θέση του προπονητή. Ο Νίκο Κόβατς ως γνωστόν μετακομίζει στο Μόναχο για λογαριασμό της Μπάγερν και την θέση του θα πάρει στην Άιντραχτ ο Άντι Χίτερ.
Ο Αυστριακός προπονητής της Γιουνγκ Μπόις κατάφερε να φέρει το πρωτάθλημα στην ομάδα του στην Ελβετία, μετά από 32 ολόκληρα χρόνια και η συνεισφορά του δεν πέρασε απαρατήρητη στην Γερμανία.
Αμέσως τον έκλεισαν και ο Χίτερ από την νέα σεζόν θα καθοδηγήσει την ομάδα σε Μπουντεσλίγκα και Europa League.