Ισόπαλο με 1-1 το φιλικό της Ξάνθης στη Δράμα

Ο Μίλαν Ράσταβατς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, σε μία από τις τελευταίες υποχρεώσεις της σεζόν

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η Ξάνθη έχει ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις, η Δόξα Δράμας έχει ουσιαστικά ρεπό και οι δύο ομάδες έδωσαν ένα φιλικό παιχνίδι στην έδρα της δεύτερης, όπου το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Μίλαν Ράσταβατς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους του ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεσή του, ακόμη και στον Κίκε, ο οποίος επέστρεψε έπειτα από μεγάλο διάστημα. Το σκορ άνοιξε ο Γέντρισεκ στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 19’ έκανε το 1-0 υπέρ της ομάδας του.

Η Δόξα αντέδρασε και στο 56’ ισοφάρισε με τον Στεφάνοβιτς, ενώ είχε μερικές ευκαιρίες ακόμη στο υπόλοιπο του αγώνα, ώστε να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κώστας Κοτσάνης (Χασιώτης – Παστιάδης) της ΕΠΣ Δράμας και 4ος διαιτητής ο κ. Χορόζογλου.

Από την εξέδρα παρακολούθησε την αναμέτρηση ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Άρης Πιαλόγλου καθώς και οι ποδοσφαιριστές Λισγάρας και Ζίβκοβιτς που ήταν εκτός αποστολής.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Βασιλακάκης): Βούρας, Ριζογιάννης,, Όστοϊτς, Κουσκουνάς, Γουνδουλάκης, Σιώπης, Γκότοβος, Βιτλής, Μπαϊκαρά, Κάσες, Λίτσκας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μένκα, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Ντατίδης, Μαρκόπουλος, Στεφάνοβιτς, Νατσιόπουλος, Αρναρέλλης, Βαλλιανός, Καπνίδης και Σταματόπουλος.

ΞΑΝΘΗ (Ράσταβατς): Γκαραβέλης (70′ Σταθάκης), Σβάρνας (40′ Ντε Λούκας), Μελιόπουλος, Τζουρίτσκοβιτς (53′ Ορφανίδης), Συλλά (55′ Χατζητερζόγλου), Γέντρισεκ (55′ Σαμπανίδης), Καμαρά (40′ Μεχία), Φασίδης, Κασάδο, Κίκε (40′ Σουλεϊμάν Οκάν), Λουσέρο.